jak dbac o oklejone auto

jak dbac o oklejone auto

Nasiona japońskiej Pokonaj – awaria Pearl Harbor

Japoński atak na Pearl Harbor w grudniu 1941 został omówiony wytarte przez wielu wielu historyków. Większość pisarzy dają kredyt Japończyków do montażu ataku wiele tysięcy mil od ojczyzny. To jest bardzo prawdziwe, ale analiza ataku prawie 70 lat później pokaże, że jest kolosalna porażka.

The Japanese Navy pod admirała Yamamoto poczęła śmiały plan, aby zniszczyć flotę Stany Zjednoczone Pacific za jednym zamachem z ataku na flotę w swojej siedzibie na Hawajach. To było przypuszczać, że flota zaskoczenia będzie łatwo atakowane i moc do pracy w USA na Pacyfiku poważnie curtailed.This założono pozwoliłoby Japanese Army skonsolidować swoje zwycięstwo w Azji Południowo-Wschodniej.

Plan zawiasach na tajemnicy i obłudy w ruchu floty japońskiej i Pacyfiku z 6 lotniskowców pod Admiral Naguma blisko do Pearl Harbor, a następnie rozpoczęcie ataku lotniczego na port i zacumowanych okrętów. W związku z japońskiego gabinetu wojny generała Tojo dał sygnał zatwierdzenia oraz preparaty zostały wykonane za atak.

Flota natomiast w kierunku Hawajów utrzymane ciszę radiową i choć zaintrygowany US Navy, to był udany. Tak więc na 07 Dec1941, samoloty od przewoźników zdjął zaatakować amerykańskie okręty i instalacje w Pearl Harbor. US Navy zaskoczyć stracił większość swoich okrętów do ataku. Naguma z raportów wniesionych do niego przez powracających bombowców myśliwskich stwierdził, http://www.alkoretka.pl że atak był sukcesem.

Ale w rzeczywistości, japońska flota dowódca popełnił fatalny błąd. Wszyscy piloci, którzy wrócili z ataku powiedziano mu zatonięcie pancerników, ale żaden nie wspomniał jeśli lotniskowiec został trafiony lub zatopione. To samo powinno być powiadamiani japoński dowódca, ale czuł, że atak był sukcesem, a zatem popłynął z powrotem. Z perspektywy czasu widać, że popełnił fatalny błąd w odwrotu.
Artykuł dzięki: