jak dbac o samochod w zime

jak dbac o samochod w zime

Marine Iguana

Szczególny rodzaj jaszczurki, która żyje w morzu jest Legwan (Amblyrhynchus cristatus), to gadów jest bardzo liczne na Wyspach Galapagos i jest związana z iguana ziemi, która również znajduje się w tym archipelagu. Ten iguana jest znaleźć w całej wyspy, a zwłaszcza nad morzem skał i są znacznie liczniejsze niż jakiekolwiek inne stworzenie na tym obszarze.balon reklamowy – kup teraz

jak dbac o samochod w zime

długie ciało dorosłego mężczyzny Iguana może wynieść do 1,3 m, natomiast samice mogą mierzyć do 0,6 metra. Ważą od 0,5 kg i 1,5 kilograms.These legwany, niezależnie od ich płci są w kolorze czarnym lub szarym. Podczas godów choć kolory samca może zmienić kolor na czerwony i zielony. Promienie ultrafioletowe, które mogą być szkodliwe dla ludzi są otrzepał tych gadów z powodu ciemnego pigmentu, który chroni skórę i ogrzewa je dobrze. Ponadto, mają ogony, które są zbudowane podobnie jak śmigła i sprawia, że ??w domu powyżej lub poniżej morza. Mają ostre pazury, które mogą krzywej i pozwolić im przylgnąć do skały w ciężkich fal lub jeśli są pod powierzchnią. Mają też długości życia nawet do trzydziestu lat.

jak dbac o samochod w zime

legwan morski może wyglądać groźnie i prawdą jest, że nie są one dość, zwłaszcza ze swymi wielkimi oczami, wydawałoby się groteskowe twarze, ostre łuski grzbietowe i głowice soli wypełnione. Niemniej jednak, te brzydkie zwierzęta są w stanie łatwo dostosować się do ich otoczenia, które mogą zadziwi.- zwykłych ludzi.

Te gady wyglądają jak potwory, ale są łagodne gady, które żywią się głównie na glony i wodorosty znajdując się pod powierzchnią. Ten roślinożerne mogą oderwać glonów ze skał i poruszać się jak krokodyla z ich specjalnie wykonanych ogonami. W wodach wokół Wysp Galapagos są bardzo zimne, al e iguana swobodnie pływa wokół i ich ciemnoszara skóra narażona na lodowatej wody może absorbować promienie słońca.
Artykuł dzięki: