jak dbac o samochod z gazem

jak dbac o samochod z gazem

Czy bitwa o Iwo Jimy Necessary

najnowsze filmy Clinta Eastwooda o Iwo Jimy służyły przypomnieć ważną stronę amerykańskiej historii wojskowości. Iwo Jima powinien teraz być obchodzony jako przykład amerykańskiej odwagi i męstwa? Albo był to kolejny rozdział w karygodne straty amerykańskich bezmyślnego życia w walce Pacific War, który miał praktycznie nic wspólnego z pokonując Japonię?

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego dowódcy okolicy postanowił zaatakować Iwo Jima. B-29s potrzebuje bezpiecznego schronienia, to lądowisko awaryjne, w połowie drogi między ich bazy na Wyspach Mariańskich i Japonii. Po bitwie, Iwo Jima rzeczywiście służyć jako bezpieczne schronienie dla ułomnych 2400 B-29s, że wylądował tam w czasie ich 3000 mil podróż w obie strony.

Ale co było celem wzięciem Iwo Jima? Aby wygrać wojnę? Albo, czy to w celu ratowania życia załóg lotniczych B-29? To zagmatwane myślenie wojskowa była bez wątpienia pod wpływem zapis kłopoty ze skłonnością do samolotu, który został boryka się z problemami, jeden po drugim w historii od początku, zwłaszcza w silnikach przegrzany, niszcząc montaż skrzydła samolotu.

Na długo przed Iwo Jimy, japońskie dowództwo zdecydowała nie było nadziei na zwycięstwo. Ich celem, a zatem było, aby Ameryka słono zapłacić krwią za każdy zaświatach bitwy. Iwo Jima będzie dokładna najkrwawszych ofiar amerykańskich mieszka do tej pory.

Plan bitwy o generał Kuribayashi, Iwo Jima dowódcy, wezwał do „stopniowego wyczerpywania się sił wroga ataku.” Powiedział swoich żołnierzy: „Nawet jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, bronić narożnik wyspy na śmierć!” Inna kolejność zachęcał swoich żołnierzy do „zabicia dziesięciu wroga przed śmiercią!” Koszulki z nadrukiem Triblok

W jednym ze swoich ostatnich listów do żony, generał powiedział jej: „Nie patrz na mój powrót.”

Japończycy nauczyli dobrze z każdej bitwy, jak budować swoje mechanizmy obronne, jak udaremnić każdą z nadjeżdżającym atakami amerykańskiego molocha.
Artykuł dzięki: